Bu Altcoin ABD’de SOL, DOGE, ADA ve Diğerlerine Fark Attı!

ABD’deki XRP’nin son iki aydaki kümülatif işlem hacmi rekor kırdı. Bu hamlesiyle XRP 2023’ün başından bu yana diğer tüm altcoin projelerini geride bıraktı.

ABD piyasasında XRP, altcoin projeleri arasında lider!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Temmuz ayında mahkeme XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olmadığına hükmetti. Bu önemli karar, altcoin için büyük bir destek oldu. Karardan bu yana, ABD’de XRP’nin günlük işlem hacmi yükseldi. Dahası diğer altcoinlerin çoğunu açık farkla geride bıraktı. Temmuz ortasına kadar ABD’deki birçok kripto borsasında kara listeye alınmış olmasına rağmen, XRP şu anda en çok işlem gören altcoin konumunda. Kaiko, XRP’nin bu yıl ABD’deki işlem hacminin yalnızca dokuz ayda 30 milyar dolara yaklaştığını gösteriyor.

Solana, son dokuz ayda yaklaşık 27 milyar dolarlık kümülatif ticaret hacmiyle ikinci sırada yer alıyor. Litecoin, Dogecoin, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve MATIC de ilk beşe girdi. Bu kümülatif ticaret hacmi metriğine Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’ler dahil değil. Kaiko, XRP’ye yönelik yüksek alım talebinin, mahkemenin XRP’nin menkul kıymet olmadığını ilan ettiği Temmuz ayındaki mahkeme kararının ardından altcoin erişimini yeniden kazanmak isteyen büyük ABD’li traderlar tarafından yönlendirildiğini açıkladı. Mahkeme kararının ardından Coinbase gibi en büyük ABD borsası XRP’yi yeniden listelemek için acele etti. Buna Gemini ve Kraken de dahil oldu.

XRP küresel pazarda diğerlerinden daha iyi performans gösteriyor

XRP’nin büyümesi yalnızca ABD’de değil, tüm piyasalarda hissedildi. Kaiko’nun verilerine göre, Ağustos ayında XRP’nin günlük ortalama işlem hacmi 462,8 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu, listedeki ikinci altcoin olan Solana’dan 3,6 kat daha fazla. Ağustos ayında, Solana tüm borsalarda 128,4 milyon dolar kaydetti. BNB Ağustos ayında 121,8 milyon dolarla üçüncü sırada yer aldı. Popüler meme coin’i Dogecoin ise 113,2 milyon dolarla onu takip etti.

Karardan sonraki ilk hafta, XRP işlem hacmi Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. XRP’nin günlük işlem hacmi de Eylül ayında yükselişe geçti. Bu süreçte altcoin için işlem hacmi ortalaması 1 milyar doların üzerine çıktı. Bu da XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’un ardından en çok işlem gören kripto varlıklarından biri haline getiriyor.

XRP likiditesi yükseliyor

Kaiko ayrıca XRP’nin likiditesinin artmakta olduğunu da bildirdi. XRP piyasa derinliğindeki artış da Temmuz ayındaki Ripple/SEC davası mahkeme kararından sonra başladı. Verilere göre, XRP karardan önce aylık ortalama 8 milyon dolar derinliğe sahipti. Ancak o zamandan beri bu rakam Eylül ayı başında 12 milyon dolara yükseldi.

XRP’nin piyasa aktivitesindeki iyileşmeye rağmen, altcoin Temmuz ayındaki kazançlarının çoğunu kaybetti. XRP’nin fiyatı Temmuz ortasında 0,938 dolara kadar yükseldi. Ancak, XRP şu anda 0,515 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte bazı analistlere göre XRP, rallisine devam edecek gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x