Kanserden hayatını kaybeden annesi anısına bisikletiyle dünyayı dolaşacak!

Dünyayı bisikletle dolaşmak için 12 yıl boyunca çalıştığı çelik halat fabrikasından istifa eden ve 90 gündür pedal çeviren Vural, Türkiye’deki turu kapsamında Van‘a ulaştı. 

“TÜRKİYE SEYAHATİMİ VAN’DA BİTİRİYORUM”

Yolculuk sırasında konaklama sorunu yaşamadığını belirten Vural, gittiği yerlerde insanların kendisine yardımcı olduğunu, yakın ilgi gösterdiğini söyledi. 

Tarihi yerleri gezebilmek için gittiği şehirlerde en az 2 gün konakladığını ifade eden Vural şöyle konuştu: 

“Türkiye seyahatimi Van’da bitiriyorum. Akdamar Adası ve Van Kalesi’ni görmenin mutluluğunu yaşadım. Anneme kanser teşhisi konulduğunda son evredeydi. Annemin son zamanlarını mutlu geçirebilmesi için sürekli geziyorduk ve bana ‘Hayatım boyunca gezmediğim kadar gezdim.’ demişti. Annemin söyledikleri beni çok etkilemişti, o gün kendime bir söz verdim ve gezmeye başladım İlk gezimi 2019’da Azerbaycan’a gerçekleştirdim fakat o dönem çalıştığım için dönmek zorunda kaldım. O gün kendime bir söz verdim ve geriye dönmemek üzere bu yola devam edeceğim dedim.” 

“TARİHİ İPEK YOLUNDAN DEVAM EDECEĞİM”

Bundan sonra seyahatine tarihi İpek Yolu’ndan devam edeceğini anlatan Vural, “Tarihi İpek Yolu’nda sadece alışveriş yapılmıyordu, bu yolu kullananlar kültürlerini de götürüyorlardı. Ben de tarihi yerleri ve kültürleri görmek için bu güzergahı tercih ettim. Eski zamanlarda develeri kullanıyorlardı, develerin yerini bisikletler aldı” diye konuştu. 

Vural vize işlemleri için İstanbul’a döneceğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x