Büyük Kulüp yeni yönetimini seçecek

Türkiye’nin en eski kuruluşlarında biri olan Büyük Kulüp’te seçim heyecanı yaşanıyor. 142 yıllık köklü tarihi ile 9 bin üyelik bir topluluğa sahip olan Büyük Kulüp, 24 Mart’ta yeni yönetimini seçmeye hazırlanıyor. Sosyal kulübün üyeleri arasında sanatçılar, iş insanları, bürokratlar ve devlet insanları gibi çeşitli meslek grupları bulunuyor.

Seçim döneminde başkanlık için Talat Yılmaz, Mehmet Nuri Kuriş, Melih Tavukçuoğlu, Erkan Ülker ve Ali Ulvi Erim yarışıyor.

(Talat Yılmaz)

SÖZCÜ’ye konuşan Talat Yılmaz, pazar günü yapılacak seçim için tüm adayların çalışmalarına devam ettiğini kaydederek, “9 bin üye var. Kararı verecek olan onların iradesi olacak” ifadelerini kullandı. Genç ve başarılı bir ekiple Büyük Kulüp’ü yönetmeye talip olduklarını ifade eden Yılmaz, “İlk defa kadın erkek eşitliğini, bireysel eşitlik anlamında yansıtacak bir kadro kurduk. İddialı bir yönetim kadrosu oluşturduk. Eski rektörler, öğretim üyeleri, iş insanlarından oluşan önemli bir kadro. Bizim pembe vaadimiz yok. Menfaate, çıkara göre olacak işler yapmayacağız. Bunu dedirtmeyecek şekilde çalışacağız. İddialıyız, kazanacağız” diye konuştu.

1882’DEN BERİ HİZMET VERİYOR

İstanbul’un sosyal hayatında önemli bir yere sahip olan Büyük Kulüp’ün kuruluşu 1882 yılına uzanıyor. Bir dönem başbakan olarak görev yapan Bülend Ulusu’nun da yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığı kulüp birçok değerli ismin katkılarıyla bugüne ulaştı. Kulüp başkanları arasında şair, oyun yazarı ve diplomat A. Hamid Tarhan’ın yanı sıra Cemil Topuzlu, Fethi Okyar, Numan Menemencioğlu gibi isimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x